image
image
image

Nauczyciele

Poznaj nasze grono pedagogiczne.

Marta Mirek
Marta Mirek

Dyrektorka Szkoły, Anglistka

Alicja Małek
Alicja Małek

Nauczycielka główna

"W którejś ze swych książek stwierdza Stachura, że „szkoły są po to, by się przypadkiem za dużo nie nauczyć”. Życia, jak sądzę. Zgoda. Ale są też inne szkoły. Inna szkoła właściwie. Butnie to być może brzmi, ale mówię, co wiem, nic więcej. Świat idzie do przodu, idę więc z nim: spoglądam na Dziecko od nowa, na takie, jakie jest, i pomagam Mu być sobą. To takie wspaniałe, choć przecież zupełnie proste."

Małgorzata Dąbrowska
Małgorzata Dąbrowska

Nauczycielka główna

"Korczak mawiał, że dobry wychowawca, to taki, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata, a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje. Takim wychowawcą staram się być. Wierzę, że w ten sposób można przeżyć  z dziećmi  wiele pięknych, niezapomnianych chwil w czasie wspólnej kilkuletniej szkolnej przygody."

Eliza Waluś
Eliza Waluś

Nauczycielka główna

"…bo potrzebne są sens i bezpieczeństwo, i poczucie swego miejsca w świecie. A najpierw trzeba odkryć sens i znaleźć miejsce… To wielki trud. Do moich zadań należy otulenie w prawdę i piękno. Ukazanie drogi, na której mądra odwaga splata się z dobrocią, cierpliwość z wytrwałością, otwarcie na innych z otwarciem na siebie. Proszę mi wierzyć, to wielka satysfakcja pełnić w ciągu sześciu lat życia dziecka obowiązki strażnika, aby na ścieżki poznania nie wtargnęły nerwowość, ociężałość i zniechęcenie. W tej wspaniałej podróży tworzymy, formujemy i lepimy najlepszy wariant osobistej niekończącej się opowieści…"

Ewa Powałka
Ewa Powałka

Nauczycielka główna

"Każdego dnia przychodzę do dzieci z pytaniem i oczekiwaniem na to, co tego dnia w nich się objawi..... Dlaczego? Ponieważ zależy mi na tym, aby nie przeszkadzać dziecku w rozwoju, lecz w jak najbardziej wszechstronny sposób ów rozwój wspierać."

Marta Waluś
Marta Waluś

Świetliczanka

"Czas i przestrzeń świetlicy to miejsce Spotkania. Człowieka z Człowiekiem, Człowieka z Przyrodą. Wspólna zabawa jest nauką życia, stawianiem pytań o to, jaki jest Świat i o co chodzi w panujących w Nim zasadach. Robimy zabawki, opowiadamy baśnie, malujemy, gotujemy i chodzimy po drzewach. Odkrywamy umiejętności by móc cieszyć się Życiem i Sobą wzajemnie."

Krzyś Gryko
Krzyś Gryko

Muzyk

"Każdy człowiek potrzebuje muzyki. Lubimy nucić, śpiewać, tańczyć, ale też słuchać i patrzeć, jak robią to inni. W muzyce pozbywamy się ciężaru znaczeń i tłumaczeń na rzecz radosnego bycia sobą. Dosięgamy świata magii, puszczamy wodze fantazji, uzdrawiamy ciała i dusze. W rezultacie wyrażamy siebie w sposób niepozostawiający wątpliwości. Po prostu dajemy sobie siebie."

Monika Jaśkowiec
Monika Jaśkowiec

Germanistka

Bolesia Habdank-Wojewódzka
Bolesia Habdank-Wojewódzka

Plastyczka

Michal Jarosz
Michal Jarosz

Pan od gimnastyki

Dorota Gucik
Dorota Gucik

Katechetka

Szkoła Podstawowa "Istota"

Ulica Telimeny 9, 30-838 Kraków

oraz ulica Legionów 3, Wieliczka 

logo
fb

Kontakt

601 454 970

12 30 707 33

info@istota.edu.pl