obraz
Klasa Piąta


O KLASIE

Klasa piąta jest okresem harmonii. Dzieci umieją już pracować samodzielnie, z chęcią zdobywają wiedzę i umiejętności. Coraz więcej jest epok tematycznych, zgłębiania istoty zjawisk. Na geografii poznajemy kraj wzdłuż Wisły i Odry oraz ludzi, którzy żyją w poszczególnych krainach geograficznych, na historii kultury starożytne: Indie, Persję, Grecję, Egipt, dawne sposoby myślenia i postrzegania świata oraz siebie nawzajem. Nauka przyrody to już nie tylko świat zwierząt, ale i roślin, ukazywany, jak dotąd, w powiązaniu z ludźmi.

 

Ćwiczone są wszystkie umiejętności z zakresu nauki o języku oraz literaturze, dzieci bardzo dużo piszą, czytają, dbają o poprawność gramatyczną i ortograficzną. Opowieści dotyczą tematu: na geografii są to legendy pochodzące z omawianych obszarów, na historii – właściwe danej kulturze mity.

 

Matematyka to nadal ułamki, zarówno zwykłe jak i dziesiętne oraz trudniejsze zadania tekstowe. Zamiast rysunku form jest geometria odręczna. Prace ręczne poza haftem krzyżykowym dotyczą szycia zwierzątek z materiału. Na lekcjach języków obcych bardzo dużo jest samodzielnego mówienia oraz pracy nad gramatyką.

 

Wychowanie fizyczne kontynuuje pracę z ciałem w grach zespołowych oraz gimnastyce. W związku z tematem starożytnej Grecji pojawiają się konkurencje olimpijskie. Podczas zajęć muzyki śpiewane są i grane utwory wielogłosowe.

Szkoła Podstawowa "Istota"

Ulica Telimeny 9, 30-838 Kraków

oraz ulica Legionów 3, Wieliczka 

logo
fb

Kontakt

601 454 970

12 30 707 33

info@istota.edu.pl