obraz
Klasa Pierwsza

Nauczyciel Prowadzący

Małgorzata Dąbrowska


O KLASIE

Na początku szkolnej drogi dzieci przyglądają się temu, jak wygląda, smakuje,  pachnie i brzmi wszystko, czego się uczą. Długa część rytmiczna, podczas której powolna nauka gry na fletach, pierwsze pentatoniczne piosenki śpiewane chórem, łatwe zabawy rytmiczne. W zeszytach pojawiają się pisane kredkami bloczkowymi litery, w tym roku jeszcze wyłącznie drukowane, które wychodzą z kształtów, z ciał, ze skojarzeń.

Czytanie tylko tego, co się własnoręcznie napisało. Liczby są odzwierciedleniem tego, co dokoła: jeden jak jedno słońce, dwa jak dwoje oczu, dwie nogi. Działania wychodzące od wyniku, by to dziecko dobrało składniki; bo 14 to nie tylko 7+7, ale i 16-2 lub 5+5+4. To rozwijanie myślenia. Szukania sposobów. W opowiadanych na koniec lekcji baśniach zawsze wygrywa dobro, bo tak dzieci w tym wieku widzą świat, tak budują sobie system wartości.

Kolory podczas malowania na mokro są rozlane i delikatne, trzeba się dopiero nauczyć ich charakteru, granic. Rysunek form zawiera linie proste i łuki, stanowi pierwsze wprawki w dokładności. Robienie na drutach zaś to praca rąk, tak ważna dla sprawnego pisania, dla aktywnego bycia w świecie.

Podczas nauki języków dzieci osłuchują się z melodiami obco brzmiących piosenek czy wierszy, które powtarzają chórem. Lekcje zajęć ruchowych to głównie zabawy z elementami gimnastycznymi.

Informacje publiczne

 

LISTA LEKTUR

 

Pliki do pobrania

Szkoła Podstawowa "Istota"

Ulica Telimeny 9, 30-838 Kraków

oraz ulica Legionów 3, Wieliczka 

logo
fb

Kontakt

601 454 970

12 30 707 33

info@istota.edu.pl